Байер (Леверкузен) срази у дома Майнц 05 с 2:0 в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига и се завърна на второто място във временното класиране.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а малко след почивката „аспирините” поведоха след гол на ямайския футболист Леон Бейли (48), възползвал се от асистенция на Лукас Аларио. След още 20 минути игра домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, а Вендел (68-дузпа) бе точен от бялата точка. До края на мача гостите не намериха сили поне за почетно попадение.

Така Леверкузен записа нов клубен рекорд с 25 поредни срещи, в които вкарват поне по един гол. „Аспирините” се върнаха на второто място във временното класиране с 34 точки и по-добра голова разлика от Шалке 04, като и двата тима изостават на 16 точки от лидера Байерн. Майнц 05 е на 15-а позиция с 20 точки.