Байер (Леверкузен) победи Борусия (Дортмунд) с 5:2 като гост в двубой между третия и втория в Бундеслигата.

Срещата от 21-ия кръг стартира с два автогола, като първо Аканджи откри за Байер в 11-ата минута, а пет по-късно Фримпонг възстанови равенството.

Флориан Вирц вкара за 2:1 в полза на гостите от Леверкузен в 20-ата минута след контраатака, а осем минути след това Роберт Андрих се разписа от статично положение (3:1).

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Минути след почивката Джонатан Тах се разписа от движение за 4:1 в полза на Байер, а в 87-ата Муса Диаби оформи крайното 5:1. Борусия (Дортмунд) успя да върне един гол за крайното 2:5, дело на Щефан Тигерс в продължението на срещата.

"Жълто-черните" остават на второ място в таблицата на 5 пред днешния си съперник и на 9 зад лидера Байерн (Мюнхен).