Байерн размаза у дома Бохум със 7:0 в мач от петия кръг на германската Бундеслига и записа най-резултатния си двубой под ръководството на Юлиан Нагелсман.

Две попадения за баварците реализира Йошуа Кимих (27, 65), а по едно добавиха Лерой Сане (17), Серж Гнабри (32), Роберт Левандовски (61) и заменилият го Ерик Максим Чупо-Мотинг (79). Лампрополус пък си отбеляза автогол в 43-ата минута. Шампионът реализира осми гол малко преди края на редовното време. В 87-ата минута Томас Мюлер се възползва от избита топка и вкара. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което попадението не бе зачетено заради засада.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Със своя гол Роберт Левандовски пренаписа историята на Бундеслигата. Полският нападател е първият футболист, който се разписа в 13 поредни домакинства в немския елит. Досега той делеше този рекорд с легендите Герд Мюлер и Юп Хайнкес.

След успеха си Байерн събра 13 точки и е лидер във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Бохум пък е на 17-о място с едва 3 точки.

В други мачове от събота следобед Майнц и Фрайбург завършиха 0:0, при същия резултат се разделиха Арминия (Билефелд) и Хофенхайм, а Аугсбург излъга Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0. В петък вечер пък Херта надви Гройтер Фюрт с 2:1 на свой терен.