Байерн спечели с 2:0 при визитата си на Хофенхайм в мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига.

Баварците доминираха напълно, а двете попадения за тях вкараха Джамал Мусиела (17) и Ерик Максим Чупо-Мотинг (38) през първата част след асистенции на Гнабри и Горетцка.

След този успех шампионите остават на втората позиция във временното класиране с актив от 22 пункта, докато Хофенхайм е на шесто място със 17 точки.

Борусия (Дортмунд) пък разби у дома Щутгарт с 5:0 и се върна към победите, които убягваха на вестфалци в последните 3 кръга. Джуд Белингам (2, 53) вкара два гола за успеха на „жълто-черните“, а по едно попадение добавиха Никлас Зюле (13), Джовани Рейна (44) и Юсуфа Мукоко (72).

С тази успех Борусия събра 19 точки и се изкачи на 4-ото място, докато Щутгарт остава на 16-а позиция с 8 точки.

В друг мач по същото време Аугсбург и РБ Лайпциг завършиха зрелищно 3:3. Мергим Бериша (34-дузпа) даде аванс за баварския тим, а Ермедин Демирович (51) удвои аванса. Рубен Варгас (64) вкара третото попадение за домакините, но РБ Лайпциг се надигна в последните минути на срещата и вкараха три експресни попадения, дело на Андре Силва (72), Кристоф Нкунку (89) и Уго Новоа Рамос (90).

След равенството Аугсбург заема 12-о място с актив от 14 пункта, докато „биковете“ са 9-и с 16 точки.

Байер (Леверкузен) и Волфсбург също завършиха наравно – 2:2. За „аспирините“ се разписаха Муса Диаби (17) и Джереми Фримпонг (75). За "вълците" точен бе Максимилиан Арнолд (54), а преди това в 28-ата минута Роберт Андрих си вкара автогол.

Леверкузен е 14-и във временното класиране в Бундеслигата с актив от 9 точки, докато Волфсбург е една позиция над днешния си съперник с 11 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!