Байерн и Борусия Дортмунд започнаха с ремита зимните лагери, които провеждат.

Баварците завършиха 1:1 в гостуването си на Базел, като точен за германския шампион на „Санкт Якоб Парк“ бе младият Ноел Асеко Нкили в 70-ата минута, докато за швейцарския тим се разписа Хуан Карлос Гауто в 59-ата минута.

За контролата в Швейцария Томас Тухел заложи на титулярния си състав от първата минута, докато след почивката в игра се появиха младоци от академията на тима.

Борусия Дортмунд пък изигра мач с 4 полувремена по 30 минути срещу АЗ Алкмаар, като трябваше да наваксва пасив от 0:2 в резултата. Нидерландците поведоха в резултата още след 7 минути игра, когато се разписа Вангелис Павлидис, а Йенс Йодгор удвои аванса на АЗ в 36-ата минута.

След час игра двата отбора направиха общо 19 смени, като това даде положителен резултат за „жълто-черните“, тъй като в 63-ата минута Марсел Забицер се разписа, намалявайки пасива на своя тим, а в 80-ата минута Никлас Фюлкруг фиксира крайното 2:2.