Шампионът Байерн спечели с 3:1 при визитата си на Майнц 05 в мач от 20-ия кръг и изскочи на върха във временното класиране на германската Бундеслига. Баварците записаха и клубен рекорд, след като за първи път в историята реализират 57 гола в първите 20 кръга.

Всичко по-интересно се случи през първата част, в която паднаха и четирите попадения. Роберт Левандовски (8) се разписа с глава и вкара исторически гол №150 с екипа на баварците, възползвайки се от центриране на Павар. Томас Мюлер (14) удвои аванса на гостите след подаване на Горетцка, а Тиаго Алкантара (26) направи разликата класическа след индивидуален пробив. В самия край на полувремето Джеремая Сейнт Джуст (44) намали след асистенция на Брозински.

След почивката баварците намалиха оборотите, а домакините пропуснаха най-чистото си положение в 75-ата минута, когато влезлият като резерва унгарец Адам Салай преодоля бранителите на гостите, но сантиметри го разделиха с целта.

С този успех Байерн събра 42 точки и изскочи на върха с 2 аванс пред РБ (Лайпциг), който приема Борусия (Мьонхенгладбах) в дербито на кръга. Майнц 05 е на 15-а позиция с 18 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 20 КРЪГ:
От петък
Херта - Шалке 04 0:0

От събота
Майнц 05 - Байерн 1:3

0:1 Роберт Левандовски (8), 0:2 Томас Мюлер (14), 0:3 Тиаго Алкантара (26)

Борусия (Дортмунд) - Унион (Берлин) 5:0
1:0 Джйдън Санчо (13), 2:0 Ерлинг Холанд (18), 3:0 Марко Ройс (68-дузпа), 4:0 Аксел Витсел (70), 5:0 Ерлинг Холанд (76)

Хофенхайм – Байер (Леверкузен) 2:1
0:1 Диаби (11), 1:1 Крамарич (23), 2:1 Сков (65)

Фортуна (Дюселдорф) – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Айхан (78), 1:1 Чандлър (90+3)

Аугсбург – Вердер 2:1
0:1 Йедвай (23-автогол), 1:1 Нидерлехнер (67), 2:1 Варгас (82)

От 19:30 часа