Байерн победи у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в дербито от 31-ия кръг на германската Бундеслига и направи нова крачка към спечелването на осма поредна шампионска титла.

Баварците бяха без голмайстора си Роберт Левандовски и Томас Мюлер, които изтърпяваха наказания, но въпреки това успяха да спечелят трите точки. Юношата Йошуа Циркци (26) изведе домакините напред в резултата, но в 37-ата минута Бенжамен Павар си вкара автогол и изравни за „жребчетата“.

След почивката баварците наложиха волята си и стигнаха до пълния успех с гол в края на Леон Горетцка (86), който се възползва от асистенция на грешника Павар.

С тази победа Байерн събра 73 точки и отново е на 7 пред Борусия (Дортмунд), а до края на сезона остават три кръга. Борусия (Мьонхенгладбах) е четвърти с 56 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 31 КРЪГ
От петък
Хофенхайм - РБ (Лайпциг) 0:2

0:1 Даниел Олмо (9), 0:2 Даниел Олмо (11)

От събота
Волфсбург - Фрайбург 2:2

1:0 Вегхорст (14), 2:0 Вегхорст (26-дузпа), 2:1 Хьолер (43), 2:2 Салай (46)

Фортуна (Дюселдорф) - Борусия (Дортмунд) 0:1
0:1 Ерлинг Холанд (90+5)

Херта - Айнтрахт (Франкфурт) 1:4
1:0 Пьонтек (24), 1:1 Бас Дост (51), 1:2 Андре Силва (62), 1:3 Н'Дика (68), 1:4 Андре Силва (86)

Кьолн - Унион (Берлин) 1:2
0:1 Фридрих (39), 0:2 Гентнер (67), 1:2 Кордоба (90+2)

Падерборн - Вердер 1:5
0:1 Клаасен (20), 0:2 Йосако (34), 0:3 Клаасен (39), 0:4 Егещайн (59), 1:4 Сабири (66), 1:5 Фюлкруг (90+2)

Байерн - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1
1:0 Йошуа Циркци (26), 1:1 Бенжамен Павар (37-автогол), 2:1 Леон Горетцка (86)