Байерн (Мюнхен) продължава да крачи уверено към пета поредна титла в Германия. Баварците се наложиха днес с 1:0 като гост на Борусия (Мюнхенгладбах) в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата и увеличиха преднината си на върха в класирането на 13 точки пред втория РБ Лайпциг. Вчера новакът в немския елит инкасира поражение с 0:3 при гостуването си на Вердер и ще води битка за сребърните медали с Борусия (Дортмунд).

Единственият гол в днешния мач падна в средата на второто полувреме. В 63-ата минута Тиаго Алкантара изведе по прекрасен начин Томас Мюлер зад защитата на домакините и германският национал не пропусна да отбележи. Попадението се оказа достатъчно за тима на Карло Анчелоти, който вече има 62 точки на първото място във временното подреждане.

Борусия (Мюнхенгладбах) е 10-и с 32 пункта.