Байерн спечели убедително с 4:1 при визитата си на една от приятните изненади през сезона Фрайбург в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата и направи нова крачка към защита на титлата си в Германия.

През първата част нямаше попадения, а след почивката Леон Горетцка (57) се завърна с гол, разписвайки се с глава след центриране на Йошуа Кимих от пряк свободен удар. Малко след това влезлият като резерва Нилс Петерсен (63) изравни след пас на Гюнтер. Серж Гнабри (73), Кингсли Коман (82) и Марсел Забитцер (90+6) обаче затвърдиха превъзходството на шампионите.

След успеха си баварците събраха 66 точки на върха във временното класиране и имат 9 аванс пред Борусия (Дортмунд), на който му предстои домакинство срещу РБ Лайпциг. Фрайбург е пети с 45 точки.

В другите съботно следобедни срещи от кръга Айнтрахт (Франкфурт) се подхлъзна у дома и завърши 0:0 с Гройтер Фюрт, Байер (Леверкузен) надви гостуващия Херта с 2:1, Хофенхайм загуби с 1:2 от Бохум, а Арминия и Щутгарт направиха 1:1 в Билефелд.