Байерн спечели с 2:0 при визитата си на Херта в среща от 31-ия кръг на германската Бундеслига, но не успя да си гарантира титлата след този сблъсък, след като и Борусия (Дортмунд) записа победа при гостуването си на Щутгарт (3:0). Така разликата между баварците и вестфалци се запази 7 точки, а до края на сезона остават 3 кръга. Грандът от Мюнхен може да си гарантира четвъртата поредна титла в следващия кръг, ако успее да победи стария си враг Борусия (Мьонхенгладбах).

Грандът от Мюнхен очаквано доминираше на „Олимпиящадион” в Берлин, но през първата част не успя да вкара попадение на „старата дама”. Малко след почивката Артуро Видал (48) с далечен шут и рикошет в бранител на Херта даде преднина на гостите. Дъглас Коста (79) пък след асистенция на Мехди Бенатия и прехвърлящ удар направи успеха на баварците по-убедителен, а вратарят им Мануел Нойер изравни рекорда си от миналия сезон, след като в 20 кръга през настоящата кампания не е допускал гол.

След победата си Байерн остава лидер с 81 точки. Херта е на четвърта позиция с 49 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!

All Goals HD - Hertha Berlin 0-2 Bayern Munich... by Video-Live