Спечелилият требъл през миналия сезон Байерн спечели с 3:2 при визитата си на Борусия (Дортмунд) в голямото дерби от седмия кръг и след десетата си поредна победа във всички турнири се завърна начело във временното класиране на Бундеслигата. Двубоят ще се запомни и с двата отменени от ВАР гола на Левандовски. И при двата случая причината бе доста тънка засада.

През първата част съперниците си размениха по един гол в самия ѝ край, след като преди това не успяха да реализират нито едно от положенията си. В 24-ата минута не бе признат гол на Левандовски заради засада след намесата на ВАР. Марко Ройс (45) даде аванс на вестфалци след асистенция на Рафаел Герейро, но в добавеното време преди почивката Давид Алаба (45+4) изравни след пас на Томас Мюлер.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Скоро след началото на второто полувреме Роберт Левандовски (48) направи обрата пълен и изведе баварците напред в резултата след подаване на Люка Ернандес. Шампионите продължиха да имат инициативата и Лерой Сане (80) вкара красив гол след пас на Левандовски, за да подсигури трите точки. Малко след това детето-чудо Ерлинг Холанд (83) намали на 2:3 и върна надеждите на домакините, но до края на мача те не успяха да стигнат до изравняване. В добавеното време още един гол на Левандовски не бе зачетен от ВАР заради засада.

След третия си пореден успех в това дерби Байерн се върна на върха с 18 точки и 2 повече от РБ Лайпциг. Дортмунд остана на третата позиция с 15 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 7 КРЪГ

Петък, 6 ноември
Вердер – Кьолн 1:1
0:1 Мойсандер (67-автогол), 1:1 Битенкурт (82-дузпа)

Събота, 7 ноември
РБ Лайпциг – Фрайбург 3:0
1:0 Конате (26), 2:0 Забитцер (70-дузпа), 3:0 Анхелиньо (89)

Унион (Берлин) – Арминия (Билефелд) 5:0
1:0 Ендо (3), 2:0 Андрих (13), 3:0 Бекер (45), 4:0 Крузе (52-дузпа), 5:0 Тойхерт (89)

Майнц 05 – Шалке 04 2:2
1:0 Брозински (6-дузпа), 1:1 Ут (36), 2:1 Матета (45-дузпа), 2:2 Сейнт Джуст (82-автогол)

Аугсбург – Херта 0:3
0:1 Матеус Куня (44-дузпа), 0:2 Лукебакио (51), 0:3 Пьонтек (85)

Щутгарт – Айнтрахт (Франкфурт) 2:2
1:0 Гонзалес (17-дузпа), 2:0 Кастро (37), 2:1 Андре Силва (61), 2:2 Абрахам (75)

Борусия (Дортмунд) – Байерн 2:3
1:0 Марко Ройс (45), 1:1 Давид Алаба (45+4), 1:2 Роберт Левандовски (48), 1:3 Лерой Сане (80), 2:3 Ерлинг Холанд (83)