Байерн обърна регионалния съперник Инголщад с 3:1 в среща от третия кръг на германската Бундеслига за старта на най-големия празник на бирата в света Октоберфест.

Гостите от града на Ауди изненадващо поведоха с гол на Дарио Лескано (8) след контраатака и пас на Матю Леки. Това бе първи гол във вратата на Байерн от началото на сезона във всички турнири и първи допуснат гол от гранда от Мюнхен под ръководството на Карло Анчелоти. Баварците бързо изравниха чрез Роберт Левандовски (12) след асистенция Франк Рибери, но до края на полувремето не успяха да материализират превъзходството си с ново попадение.

Все пак в началото на втората част Шаби Алонсо (50) вкара за пълния обрат след нова асистенция на Франк Рибери. Гостите имаха възможност да изравнят в 67-ата минута, но Хинтерзеер не успя да уцели вратата от изгодна позиция. До края на мача Байерн продължи да диктува събитията на терена и Рафиня (84) сложи точка на спора с хубав удар за крайното 3:1.

След победата си Байерн остава лидер във временното класиране с пълен актив от 9 точки. Инголщад е 15-и само с 1 точка.