Шампионът Байерн се измъчи у дома и надви трудно Кьолн с 3:2 в мач от втория кръг на германската Бундеслига, записвайки първа победа за сезона.

През първата част нямаше попадения, но след почивката футболистите на двата тима предложиха истинско зрелище за феновете. Роберт Левандовски (50) даде начало на головия трилър след пас на Мусиала. Серж Гнабри (58) удвои аванса на баваците, но „козлите“ успяха да изравнят в рамките на 120 секунди след попадения на Антони Модест (60) и Марк Ут (62) след асистенции на Йонас Хектор и Ехизибуе. Все пак Серж Гнабри (71) вкара втори гол и донесе трите точки за баварците след подаване на Йошуа Кимих.

Така Байерн записа първа победа в шампионата и има 4 точки, а Кьолн остава с 3 в актива си.

Хофенхайм и Унион (Берлин) завършиха 2:2 по-рано през деня в друга среща от кръга.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕТО В ГЕРМАНИЯ ВИЖ ТУК !!!