Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Шампионът Байерн измъкна точка след зрелищно 2:2 при гостуването си на РБ Лайпциг в мач от 6-ия кръг на германската Бундеслига. Домакините изпусаха аванс от два гола. Лоис Опенда (20) откри резултата, а Кастело Лукеба (26). Хари Кейн (57-дузпа), а Лерой Сане (70) донесе точката на баварците.

РБ Лайпциг взе преднина от два гола до почивката след две бързи попадения в рамките на шест минути. В 20-ата Луис Опенда получи топката на удобна позиция от Шавер Шлагер и преодоля Свен Улрайх, след което Кастело Лукеба се разписа след центриране от ъглов удар.

Байерн обаче изравни през второто полувреме. Хари Кейн изравни в 57-та минута от дузпа след игра с ръка на Бенямин Хенрихс, а 13 по-късно Джамал Мусиала изведе Лерой Сане и нападателят на баварците вкара за крайното 2:2.

Равенството остави Лайпциг на пето място с точка зад Байерн и Борусия Дортмунд, който снощи надви Хофенхайм с 3:1.

РБ ЛАЙПЦИГ - БАЙЕРН 2:2
1:0 Лоис Опенда (20), 2:0 Кастело Лукеба (26), 2:1 Хари Кейн (57-дузпа), 2:2 Лирой Сане (70)