Шампионът и лидер Байерн срази у дома Хофенхайм с 4:1 в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига и увеличи преднината си на върха до седем точки преди срещата на преследвача РБ Лайпциг с Байер (Леверкузен).

Жером Боатенг (32) вкара първия гол в мача след асистенция на Йошуа Кимих, а Томас Мюлер (43) удвои аванса на баварците след пас на Роберт Левандовски. Малко преди почивката Андрей Крамарич (44) намали след бърза атака на гостите и подаване на Ихлас Бебу.

През втората част Роберт Левандовски (57) се възползва от грешка в отбраната на Хофенхайм при пробив на Кингсли Коман и реализира за 3:1, а Серж Гнабри (63) оформи крайния резултат след пас на Коман.

Така Байерн има 45 точки на първата позиция. Хофенхайм е 11-и с 22 пункта.

В същото време Борусия (Дортмунд) надви гостуващия Аугсбург с 3:1 и излезе пети с 32 точки. Андре Хан (10) изведе гостите от Бавария напред в резултата, но Томас Дилейни (26) изравни още преди почивката. През втората част Джейдън Санчо (63) направи пълен обрат, а в 75-ата минута Феликс Удокай си вкара автогол и фиксира крайния резултат. След загубата си Аугсбург е 13-и с 22 точки.

В други срещи от кръга още в петък вечер Щутгарт срази Майнц 05 с 2:0, а днес Айнтрахт (Франкфурт) победи Херта с 3:1. Унион (Берлин) и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 1:1, а при същия резултат точка поделиха още Вердер и Шалке 04 в Бремен.