Байерн разби у дома Херта с класическото 3:0 в среща от междинния 4-и кръг в германската Бундеслига и остава едноличен лидер с пълен актив от 12 точки.

Още в самото начало Роберт Левандовски и Томас Мюлер направиха фрапантни пропуски, но въпреки това Байерн поведе малко по-късно с попадение на Франк Рибери (16). До края на полувремето баварците продължиха да държат инициативата, но до други попадения не се стигна.

След почивката в 60-ата минута японецът Харагучи от гостите пропусна само срещу вратаря Мануел Нойер. Седем минути по-късно появилият се като резерва Робен претендираше за дузпа, а малко след това гол на Левандовски не бе признат заради засада. Все пак Тиаго Алкантара (68) удвои преднината на домакините. Ариен Робен (72) оформи крайния резултат с помощта и на рикошет в играч на гостите. До края на мача футболистите на Карло Анчелото намалиха оборотите, но гостите от Берлин не успяха да стигнат дори до почетен гол.

С успеха си Байерн събира пълен актив от 12 точки и остава на върха. Херта е на пето място с 9 точки.