Айнтрахт (Франкфурт) и Нюрнберг завършиха 1:1 в първа среща от баражите за оставане в Бундеслигата. "Орлите" имаха тотално надмощие над "франките" през първото полувреме, но се оттеглиха с пасив от един гол на почивката.

Капитанът на Айнтрахт Марко Рус, който беше диагностициран с тумор и във вторник ще се подложи на операция, си вкара автогол в 43-ата минута след центриране на Себастиан Керк.

Домакините продължиха натиска си през втората част, но стигнаха само до изравнителния гол на Мият Гачинович в 65-ата минута след асистенция на Тимъти Чандлър. Така двата тима ще определят участника в Бундеслигата през следващия сезон на реванша в Нюрнберг, който ще се играе в понеделник (23 май) от 21:30 часа българско време.