Борусия (Дортмунд) победи Унион Берлин с 4:2 в среща от седмия кръг на Бундеслигата.

Фюлкруг изведе Борусия напред в 7-ата минута, но две по-късно Госенс изравни (1:1).  Попадения на Алекс Крал за столичани бе отменено в 18-ата минута след ВАР, а видео реферите сториха същото и в 26-ата минута с гола на Фюлкруг.

Ветеранът Леонардо Бонучи изведе Унион от дузпа в 31-ата минута (1:2), но дортмундци си втрнаха аванса по-малко от десет минути след почивката.

Шлотербек изравни за 2:2, А Бранд изведе домакините напред за 3:2. Крайното 4:2 за Борисия оформи

Риерсон се разписа за 4:2 в 71-ата минута, а гол на Борусия в края бе отменен заради игра с ръка.

"Жълто-черните" са на втора позиция в таблицата, тъй като лидерът Щутгарт също победи - 3:1 у дома срещу Волфсбург.