ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Борусия (Дортмунд) победи Вердер (Бремен) с 2:0 като гост в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

За домакините българинът Илия Груев се появи на терена в последните 20 минути на срещата, но не помогна на тима си да избегне загубата.

Първата възможност в срещата бе в полза на Вердер и дойде в 23-ата минута, но ударът на Мичел Вайзер бе спасен.

Борусия отвърна с много опасен удар на Емре Джан, който премина на косъм от гредата. Минута след почивката Марко Ройс стреля много опасно, но вратарят на Вердер се справи.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Стражът на домакините Иржи Павленка реагира блестящо и в 51-ата минута при удар на Джуд Белингам.

Вратарят на Вердер обаче бе безпомощен в 67-ата минута при изстрел на 18-годишния Джейми Биное-Битънс в левия му ъгъл.

Борусия продължи силното си представяне  и в 77-ата минута Юлиан Бранд можеше да удвои аванса на тима си, но се стигна само до ъглов удар.

Домакините пропиляха едно от чистите си положения в 82-ата минута, но Марвин Дукш шутира на косъм от гредата.

Само три минути по-късно Юлиан Бранд получи топката от Рафаел Герейро и се разписа за 2:0.

В продължението Джуд Белингам можеше да направи резултата класически, но Иржи Павленка  спаси удара му.

Така "жълто-черните" се качиха на второ място в класирането на 3 точки зад лидера Байерн. Вердер слезе на 9-ото място с 27.