Борусия догони Байерн на върха (ВИДЕО)

Фрайбург преклони глава в Дортмунд

Reuters
1 от 1

Борусия (Дортмунд) се изравни с Байерн (Мюнхен) в класирането в Бундеслигата след като надделя у дома с 3:1 над Фрайбург в мач от петия кръг.

Дормундци успяха да поведат в края на първото полувреме чрез звездата си Обамеянг.

Лукаш Пишчех затвърди преднината им, отбелязвайки втори гол в 53-ата минута.

Фрайбург се върна в мача с попадение на Максимилиян Филип в 60-ата минута.

13 минути по-късно Онур Булуг пропусна да изравни, останал очи в очи срещу Роман Бурки, който с мъка изби удара му.

Борусия подкова успеха си в добавеното време, след като Гонзало Кастро изведе Рафаел Герейро на удобна позиция, а ударът му остави безпомощен вратаря на гостите.

Борусия е втори в класирането с 12 точки, колкото има и Байерн, но с мач по-малко.Фрайбург е девети с 6 точки.