Борусия (Дортмунд) спечели с 4:0 гостуването си на Кьолн от 18-ия кръг в германската Бундеслига.

Домакините поведоха след само 12 минути игра. Дониел Мален се оказа непокрит след корнер и вкара за 1:0. В началото на втората част Никлас Фюлкруг се разписа от дузпа за 2:0.

Точно три минути трябваха на Борусия да направи резултата класически. Дониел Мален излезе сам срещу Швабе и лесно го преодоля за своя втори гол в мача и общо трети за „жълто-черните“ (3:0).

В самия край на мача гостите от Дортмунд организираха бърза атака, която завърши с гол на Юсуфа Мукоко за 4:0.

Борусия събра 33 точки и е на петата позиция в класирането. С толкова точки е и РБ Лайпциг, който е последният тим в зона Шампионска лига към момента. Кьолн остава на предпоследната 17-а позиция с 11 пункта.