Борусия (Дортмунд) спечели с класиката 3:0 при визитата си на Хамбургер в среща от междинния пети кръг на германската Бундеслига и отново се върна на върха в класирането без допуснат гол от началото на сезона - голова разлика 13:0. Шинджи Кагава (24) материализира превъзходството на гостите през първата част след пас на Йомер Топрак. След почивката пък голмайсторът Пиер-Емерик Обамеянг (63) и Кристиан Пулишич (63) след пас на Дахуд довършиха „червените шорти”. Така „жълто-черните” събраха 13 точки и отново са лидери. Хамбургер е 11-и с 6 точки.

В същото време завърналият се в елита Хановер 96 допусна грешка и завърши 1:1 при гостуването си на Фрайбург. Мартин Харник (65) се разписа за гостите след подаване на Фюлкруг, а Нилс Петерсен (83) донесе точката на домакините, възползвайки се от пас на Хьофлер. След равенството Хановер 96 събра 11 точки и се смъкна на трета позиция след Дортмунд, Байерн и Хофенхайм. Фрайбург е 16-и с 3 точки в актива си.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!