Борусия (Дортмунд) стартира 55-ия сезон в германската Бундеслига по-добре от шампиона Байерн, след като спечели с класиката 3:0 при визитата си на Волфсбург в първия кръг при дебюта на новия наставник Петер Бос в немския елит. Снощи баварците победиха на свой терен Байер (Леверкузен) с 3:1 в мача на откриването.

Американският национал Кристиан Пулишич (22) вкара първия гол за вестфалци след асистенция на Марио Гьотце, а малко след това Марк Бартра (27) удвои аванса на „жълто-черните”.

След почивката голмайсторът на гостите Пиер-Емерик Обамеянг (60) направи разликата класическа след подаване на Пулишич. В 69-ата минута и „вълците” вкараха гол чрез Марио Гомес, но той бе отменен заради засада на нападателя, който бе направил добавка след отразен от Роман Бюрки удар на Гилавоги.

С успеха си Борусия (Дортмунд) поведе във временното класиране. „Жълто-черните” имат най-изразителна победа в първия кръг до момента.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!