Борусия (Дортмунд) завърши при 3:3 като гост на Айнтрайт Франкфурт в среща от деветия кръг на Бундеслигата и пропусна възможността да влезе в топ 3.

Мачът не започна никак добре за "жълто-черните", които изостанаха с два гола в средата на първата част след две попадения на Омар Мармуш.

Марсел Забицер намали изоставането на гостите в продължението на първото полувреме (2:1), а Юсуфа Мукоко изравни в 54-ата минута.

Айнтрахт успя да поведе отново в 68-ата минута с гол на Фарес Шаиби, но Юлиан Бранд фиксира крайното 3:3 в 82-ата минута.

Борусия (Дортмунд) е на четвърто място в класирането с 21 точки, колкото има и третият Щутгарт. Айнтрахт е на седма позиция с 14.

В другата среща от програмата за днес в момента играят Байер Леверкузен и Фрайбург.