Борусия (Дортмунд) спечели с 3:2 при визитата си на японския Урава Редс в контролна среща, част от азиатското турне на „жълто-черните”. Мачът се игра на стадион "Сайтама" в едноименния японски град.

Домакините поведоха в 24-ата минута чрез Короки (24), който бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле и при центриране от корнер и не остави шансове за Вейденфелер.

Японците запазиха аванса си до 76-ата минута, когато Емре Мор остана сам срещу вратаря и изравни за 1:1. Три минути по-късно турският футболист направи обрата пълен.

Урава Редс изравни чрез Ендо в 85-ата минута, но три минути след това Андре Шюрле със силен удар от близка дистанция донесе победата за гостите.

Урава Ред Даймъндс - Борусия Дортмунд 2:3
1:0 Короки (24), 1:1 Мор (76), 1:2 Мор (79), 2:2 Ендо (85), 2:3 Шюрле (88)

Съставът на Борусия (Дортмунд): Вайденфелер, Пишчек (66-Паслак), Шмелцер, Топрак (46-Сократис), Бартра (46-Суботич), Шахин (62-Гьотце), Роде (46-Мор), Кастро, Шюрле, Пулишич (46-Загаду), Обамеянг (46- Исак)