Борусия (Дортмунд) загуби злощастно 1:2 при визитата си на Хофенхайм в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата.

"Жълто-черните" водеха в резултата до 79-ата минута с гол на Гьотце (17'), но допуснаха пълен обрат. За домакините вкараха Адамян (79') и Андрей Крамарич (87').

Загубата за Дортмунд може да отдалечи тима сериозно от първото място, тъй като тимът на Люсиен Фавр вече е четвърти с 30 точки, като изостава на 4 от лидерите Лайпциг и Мьонхенгладбах, които са и с мач по-малко. Победата донесе на Хофе пък 27-ата им точка, която им отрежда шестото място.

Поражението за Борусия днес бе изключително изненадващо, тъй като "жълто-черните" надиграха своя съперник през по-голямата част, макар че бяха без голямата си звезда Марко Ройс.

На полувремето на двубоя пък капитанът Матс Хумелс получи травма и бе заменен.