Борусия (Мьоинхенгладбах) победи Байерн (Мюнхен) с 2:1 като гост в среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

Баварците заложиха на няколко младоци в състава и прекъснаха серия от седем поредни победи във всички турнири и не успяха да вземат реванш за загубата с 0:5 от Борусия за Купата преди малко повече от два месеца.

Байерн започна по-силно тази вечер и след пропуск в 13-ата минута, Левандовски успя да открие резултата пет по-късно след пас на Томас Мюлер (1:0).

Борусия върна гола по-малко от 10 минути след това и Флориан Нойхаус (27') възстанови равенството отблизо (1:1). Гостите стигнаха до обрат в 31-ата минута, в която Щефан Лайнер  заби топката с глава след корнер.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Байерн започна силно втората част, но Левандовски и Мюлер се отчетоха с пропуски. Джамал Мусиала също се размина с гола в 56-ата минута, а между 59-ата и 61-ата баварците на три пъти пропуснаха, като удар на Левандовски срещна напречната греда.

До края на срещата двата тима се редуваха да отправят удари, но резултатът остана непроменен.

Байерн остава лидер с 9 точки и мач повече от Борусия (Дортмунд), докато тимът от Мьонхенгладбах е 11-и с 22 точки.