Борусия (Мьонхенгладбах) спря серията си от девет поредни мача без победа във всички турнири (шест в Бундеслигата), след като в мач от 14 кръг се наложи над Майнц с 1:0. Гостите завършиха срещата с човек по-малко.

„Жребците“ стигнаха до успех с гол на Андреас Кристенсен, който в 76-ата минута се оказа най-съобразителен при последвалото разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер.

В последната минута на двубоя Майнц остана с човек по-малко на терена, след като Жан-Филип Гбамен получи втори жълт картон. Първото му предупреждение беше 11 минути по-рано.

Това беше трета поредна загуба за Майнц, а тимът на Мартин Шмит се срина на 11-о място в класирането със 17 точки. Борусия (Мьонхенгладбах) вече е 12-и с 16 точки.