РазенБалшпорт Лайпциг спечели убедително с 4:0 при визитата си на новака този сезон Фортуна (Дюселдорф) в последния мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините от провинция Северен Рейн-Вестфалия вдигнаха сериозно самочувствието си след четири поредни победи в шампионата, една от които на свой терен срещу лидера Дортмунд (2:1), но бяха приземени от „червените бикове“.

Тимът от Лаййпциг вкара три гола в първите 16 минути чрез Юсуф Поулсен (2, 16) и Ибрахима Конате (9), а след почивката асистиралият за третото попадение Конрад Лаймер (68) оформи крайния резултат.

След успеха си РБ Лайпциг излезе четвърти с 34 точки и на 5 зад третия Борусия (Мьонхенгладбах). Фортуна (Дюселдорф) е 14-и с 21 точки.