Айнтрахт (Франкфурт) претърпя четвърта поредна загуба, след като в мач от 23 кръг на Бундеслигата допусна обрат за домакинското поражение с 1:2 от Фрайбург.

Бранимир Хъргота даде аванс на домакините в 12-ата минута, когато завърши контраатака на тима си, при която овладя топката в наказателното поле, освободи си място за изстрел и опъна мрежата на Фрайбург.

В 25-ата минута Флориан Нидерлехнер изравни резултата. Той получи топката от Николас Хофлер на ръба на засада и се озова сам срещу вратаря. 26-годишният нападател финтира вратаря Лукаш Храдецки и на празна врата вкара за 1:1.

В 59-ата минута ситуацията почти се повтори. Нидерлехнер се озова сам срещу Храдецки след пас на Винченцо Грифо, но този път копна топката над вратаря на Айнтрахт и донесе победата на тима си.

С този успех Фрайбург събра актив от 33 точки и излезе на осмо място в класирането, като вече е само на две зад тима от Франкфурт, който е на шеста позиция. Между тях е Кьолн, който също има 33 точки.