Борусия (Дортмунд) спечели с 2:0 при визитата си на Вердер в мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига и излезе на второ място във временното класиране.

През първата част нямаше попадения на „Везерщадион“ в Бремен, а след почивката французинът Дан-Аксел Загаду (52) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Джейдън Санчо.

Детето-чудо Ерлинг Холанд (66) пък удвои аванса на вестфалци след пас на Ашраф Хакими и всъщност оформи крайния резултат. Това е 11-и гол за 19-годишния норвежец в 8 срещи за тима във всички турнири.

След тази победа Дортмунд е втори с 45 точки и на 4 зад лидера Байерн. Вердер е предпоследен със 17 точки и на 5 от спасителната 15-а позиция, на която е Майнц 05, който е с мач по-малко.

Друг претендент за титлата Борусия (Мьонхенгладбах) завърши 1:1 у дома с Хофенхайм и остана четвърти с 43 точки. Кьолн пък затвърди страхотната си форма с убедителна победа 5:0 при визитата на Херта и задмина тима от Берлин на 13-ата позиция с по-добра голова разлика. Фортуна (Дюселдорф) победи с 2:0 при гостуването си на Фрайбург и дръпна с 3 точки пред Вердер на 16-ата позиция, която дава право на участие в бараж срещу третия от Втора Бундеслига за място в елита.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 23 КРЪГ
21 февруари (петък)
Байерн – Падерборн 3:2
1:0 Гнабри (25), 1:1 Сърбени (44), 2:1 Левандовски (70), 2:2 Михел (75), 3:2 Левандовски (88)

22 февруари (събота)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм 1:1
1:0 Гинтер (11), 1:1 Лукас Рибейро (90)

Вердер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Загаду (52), 0:2 Холанд (66)

Херта – Кьолн 0:5
0:1 Кордоба (4), 0:2 Кордоба (22), 0:3 Кайнц (37), 0:4 Кайнц (62), 0:5 Марк Ут (69)

Фрайбург – Фортуна (Дюселдорф) 0:2
0:1 Хофман (37), 0:2 Томи (61)

От 19:30 часа