Борусия (Дортмунд) се издъни и завърши 0:0 у дома с Кьолн в среща от 31-ия кръг на германската Бундеслига. „Жълто-черните” очаквано бяха по-активни и дори стигнаха до две попадения през първата част чрез Пиер-Емерик Обамеянг Марко Ройс, но те бяха отменени заради засади. „Козлите” играеха стабилно в отбрана и не се пропукаха нито веднъж през целия мач. След нулевото равенство Борусия остава на трето място с 57 точки и 2 повече от четвъртия Хофенхайм, който е с мач по-малко и ако го спечели ще изпревари вестфалци за позицията, даваща директно класиране за групите на Шампионската лига. Все пак вестфалци вече си гарантираха участие поне в квалификациите, тъй като имат 11 точки аванс пред петия Херта. Кьолн е осми с 42 точки и изостава на три от шестия Вердер, който е на позиция за участие в Лига Европа.

Основният преследвач на лидера Байерн – РазенБалшпорт Лайпциг, също не успя да прибави три точки към актива си. „Червените бикове” завършиха 0:0 у дома с предпоследния Инголщад и така даде шанс на баварците да спечелят титлата още днес. След ремито РБ Лайпциг остава втори с 63 точки и е на 7 зад Байерн, който е с мач по-малко и по-късно гостува на Волфсбург, което означава, че при победа ще спечели титлата. Инголщад е предпоследен с 29 точки и продължава да има поне теоретични шансове да не изпадне.