Носителят на Суперкупата на Германия Борусия (Дортмунд) спечели с 2:0 при визитата си на третодивизионния Юрдинген и преодоля първия кръг на турнира за купата на страната. Марко Ройс (49) и Пако Алкасер (70) бяха точни за вестфалци през втората част.

Борусия (Мьонхенгладбах) също стартира с успех в турнира. „Жребчетата“ надвиха като гости втородивизионния Зандхаузен с 1:0 при дебюта на новия си треньор Марко Розе. Маркус Тюрам (19) вкара единствения гол в мача, започнал с 45 минути закъснение заради буря - проливен дъжд, силен вятър и гръмотевици.

Изпадналият от елита Нюрнберг пък победи с 1:0 при визитата си на изпадналия в Трета лига Инголщад 04 и също продължава към 1/16-финалите. Никола Доведан (87) вкара късен гол и класира франките напред.