Борусия (Дортмунд) преодоля първия кръг на турнира за Купата на Германия с невероятен късмет и победа с 2:1 след продължения при визитата си на втородивизионния Гройтер Фюрт.

„Детелините“ поведоха в 74-ата минута с гол на Себастиан Ернст, но новото попълнение на вестфалци Аксел Витсел (90+5), появил се като резерва, изравни в последните секунди на добавеното време и прати срещата в продължения.

Мачът вървеше към дузпи, но в последната 120-а минута Джейдън Санчо проби по дясното крило и намери непокрития Марко Ройс, който се превърна в герой за гостите с победния си гол. Съдията даде още пет минути допълнително време заради бавенето на играта преди това и в последните секунди пред Хилберт се откри шанс за изравняване, но той отправи твърде слаб и неточен удар.

Така Дортмунд стана последният тим, който преодоля фазата на 1/32-финалите в надпреварата и очаква следващия си съперник.