Борусия (Дортмунд) обърна и разби у дома Борусия (Мьонхенгладбах) в среша от 13-ия кръг на германската Бундеслига.

Бразилецът Рафаел (6) изненадващо изведе „жребците” напред в резултата, но още в ответната атака габонският голмайстор на домакините Пиер-Емерик Обамеянг (7) изравни след асистенция на Марко Ройс. Лукас Пишчек (15) направи обрата пълен след пас на Бартра и резултатът 2:1 се запази до края на първата част.

След почивката завърналият се наскоро в игра след дълго отсъствие заради травма Марко Ройс асистира за попаденията на Усман Дембеле (64) и Пиер-Емерик Обамеянг (68), който оформи крайния резултат. До края на мача вестфалци продължиха да играят с лекота, но не реализираха други попадения.

С успеха си Дортмунд събра 24 точки и излезе на пето място във временното класиране. Мьонхенгладбах е на 13-а позиция с 13 точки.