Борусия (Дортмунд) срази у дома Вердер с 4:1 в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига и отново поглежда към местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Гостите от Бремен поведоха с гол на Милот Рашица (14) след пас на Максимилиан Егещайн, но „жълто-черните“ обърнаха още преди почивката. Джовани Рейна (29) изравни след подаване на Матеу Морей, а на два пъти се разписа Ерлинг Холанд (34-дузпа, 38). Малко преди последния съдийски сигнал Матс Хумелс (87) оформи крайния резултат.

След успеха си Дортмунд е пети с 49 точки и на на четири след четвъртия Айнтрахт (Франкфурт), докато „бременските музиканти“ са 13-и с 30. За Вердер днешното поражение бе пето поредно в първенството, а тимът е на четири точки от зоната на изпадащите.