Борусия (Дортмунд) победи трудно у дома Вердер с 3:2 в мач от 28-ия кръг на германската Бундеслигаи запази дистанцията от 5 точки до лидера Байерн.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, въпреки че домакините имаха инициативата и повече възможности да стигнат до попадение.

След почивката все пак вестфалци поведоха, след като голмайсторът им Пиер-Емерик Обамеянг (53) се разписа след пас на Хенрих Мхитарян.

Изненадващо гостите от Бремен направиха обрат с голове на Галвес (69) и Златко Юнузович (74) след пас на Йозтунали. Радостта им обаче бе кратка, тъй като Шинджи Кагава (77) изравни след асистеция на Марсел Шмелцер, а Адриан Рамос (82) донесе победата на домакините след ново голово подаване на Мхитарян.

След успеха си Борусия събра 67 точки и остава на втора позиция. Вердер е 14-и с 28 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!