Борусия (Дортмунд) продължава преследването на Байерн в битката за титлата в Бундеслигата и в мач от 31 кръг се наложи с 3:0 над Щутгарт. Това е трети пореден успех на „жълто-черните“ с класическия резултат, след като в предишния кръг надвиха Хамбургер и в сряда и Херта в полуфинал за Купата.

Шинджи Кагава откри резултата в 21-ата минута, когато от границата на вратарското поле засече ниско центриране на Хенрик Мхитарян отляво. Точно преди почивката младокът Кристиан Пулишич удвои аванса на гостите с второто попадение в кариерата си в Борусия.

Десет минути след началото на второто полувреме Мхитарян вкара третия гол за успеха на гостите. Така Борусия събра 74 точки и продължава да изостава на седем за Байерн. Поражението остави Щутгарт в опасната зона. Швабите са 15-и с 33 точки, на две пред Вердер и на шест пред Айнтрахт (Франкфурт), който има мач по-малко.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!