Борусия (Дортмунд) разби у дома Волфсбург с 6:1 в мач от 30-ия кръг на германската Бундеслига и съкрати до 6 точки разликата с лидера Байерн.

Том Роте (24) даде начало на головия спектакъл след асистенция на Юлиан Брантд, а скоро след това Аксел Витсел (26) и Мануел Аканджи (28) направи резултата класически след подавания на Ерлинг Холанд и Марко Ройс.

Емре Джан (34) вкара четвърти гол във вратата на белгийския страж Коен Кастеелс след пас на Марису Волф, а Ерлинг Холанд (38, 54) се разписа по веднъж и в двете полувремена. Норвежецът се възползва от асистенции на Марко Ройс и Юлиан Брандт. В самия край Ридле Баку (81) реализира почетно попадение за гостите и оформи крайния резултат.

След категоричната победа вестфалци са втори с 63 точки и на 6 зад Байерн, който утре гостува на Арминия в Билефелд. Волфсбург е 13-и с 34 точки.

В други срещи от съботния следобед Фрайбург срази гостуващия Бохум с 3:0, Майнц и Щутгарт завършиха 0:0, а Аусгбург загуби с 0:1 от Херта на свой терен.