Байерн (Мюнхен) постигна изключително драматична, ценна и зрелищна победа с 4:3 над Херта (Берлин) у дома в мач от третия кръг на Бундеслигата. Головата машина Роберт Левандовски отбеляза и четирите попадения за баварците, които стигнаха до трите точки благодарение на дузпа в добавеното време.

Срещата вървеше изключително спокойно за Байерн. Шампионите поведоха с 2:0 до 51-ата минута и не се виждаше как може нещо да се случи и да изпуснат победата. Херта обаче се вдигна и успя изненадващо да достигне до изравняване чрез Джон Кордоба в 59-ата и Матеус Куня в 71-вата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Натискът на Байерн даде резултат в 85-ата минута, когато Левандовски оформи своя хеттрик. Гостите от Берлин обаче не бяха казали псоледната си дума. В 88-ата минута Нганкам вкара трети гол за Херта и изравни.

В 85-ата Лева пак вкара за Байерн, но в 88-ата Нганкам отново изравни - 3:3.

В 92-ата минута Байерн все пак стигна до успеха. Главният съдия отсъди дузпа за нарушение в наказателното поле на Мителщанд, а Левандовски бе безпощаден от бялата точка, за да оформи крайното 4:3.