Днес се навършват две години от невероятното постижение на нападателя на Байерн Роберт Левандовски, който на 22 септември 2015 година влезе като резерва за баварците и донесе успеха на тима си с 5:1 над Волфсбург.

Не просто гарантира победата на тима си, а Левандовски вкара и петте гола за Байерн в рамките на девет минути. Преди почивката на „Алианц Арена“ баварците изоставаха с 0:1 от „вълците“. Постижението на полския нападател му донесе четири световни рекорда, записани в „Книгата на рекордите на „Гинес“.

Левандовски постави световен рекорд за най-много голове, вкарани от резерва в Бундеслигата (пет попадения), за най-бързия хеттрик (3 минути и 22 секунди), най-бързите четири гола на един играч в германското първенство (5 минути и 42 секунди), и най-бързите пет попадения (8 минути и 59 секунди).

Мачът между Байерн и Волфсбург беше част от 6 кръг на Бундеслигата. Любопитното е, че днес баварците също приемат „вълците“ в среща от 6 кръг на германския футболен елит.