Фрайбург спечели с драматичното 3:2 гостуването си на Щутгарт в дербито на Югозападна Германия от третия кръг на Бундеслигата. Брайзгауци поведоха с 3:0, но допуснаха две попадения и трябваше да треперят до края за победата.

Кореецът Воо-Юн Йон (3, 9) даде аванс след две попадения, а Лукас Хьолер (28) направи резултата класически малко преди изтичането на половин час игра. В последните секунди на първата част обаче домакините се върнаха в мача. Първо централният защитник Константинос Мавропанос (45) се разписа след подаване на Хамади ал Гадиуи (45+2), който вкара пък след подаване на Ватару Ендо.

През вторите 45 минути на „Мерцедес-Бенц Арена“ обаче голове не паднаха и Фрайбург излезе на второ място във временното класиране със 7 точки, колкото има и лидерът Байер (Леверкузен), който срази Аугсбург с 4:1 като гост.

Новакът в елита на Германия Бохум загуби с 1:2 при визитата си на Кьолн, а Майнц продължава силното си представяне от началото на сезона, след като победи Гройтер Фюрт с 3:0. Арминия (Билефелд) също записа добър резултат, завършвайки наравно 1:1 в домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт).