Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в новата игра на БЛИЦ Звездна лига

Фрайбург победи Шалке 04 с 2:0 като гост в среща от 12-ия кръг на Буденеслигата.

Рицу Доан пропусна първата добра възможност за домакините в 25-ата минута, а Шалке отвърна с удар над гредата на Керим Чалханоглу  в 36-ата.

Фрайбург поведе в продължението на първото полувреме с попадение на Винченцо Грифо (1:0).

Фрайбург пропиля четири шанса за гол межди 52-ата и 55-ата минута, а в 60-ата поиска дузпа за нарушение срещу Юнг Йонг. След ВАР реферът посочи бялата точка, а Грифо се разписа за 2:0.

До края и двата тима пропуснаха по две положения, а до промяна в резултата не се стигна.

Успехът изкачи Фрайбург до третата позиция с 24 точки, докато Шалке остава на дъното с едва 6.