Вердер (Бремен) и Кьолн завършиха 1:1 в мач от 33-ия кръг на германската Бундеслига. Българският национал Илия Груев изигра едно полувреме за „бременските музиканти“. Той започна като титуляр, но беше сменен за началото на втората част.

В 36-ата минута „козлите“ излязоха напред в резултата. Щефан Тигес засече с глава центриране в наказателното поле и от близко разстояние порази целта.

След почивката Вердер заигра по-добре и успя да се добере до скъпоценната точка, благодарение на гола на Романо Шмид в 73-тата минута. Марвин Дукш даде асистенцията.

След ремито Кьолн остава на 10-ата позиция с актив от 42 точки, докато Вердер е 12-и с 36 точки. Така Груев и компания си гарантираха оставането на германския елит и през следващия сезон.

В последния кръг от Бундеслигата Вердер Бремен гостува на Унион Берлин в мач без особено значение, докато Кьолн посреща Байерн.

ВЕРДЕР - КЬОЛН 1:1
0:1 Щефан Тигес (36), 1:1 Романо Шмид (73)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!