Аугсбург прекъсна серията си от три поредни загуби и спечели с 1:0 при визитата си на Вердер в първи мач от шестия кръг в германската Бундеслига. Българският национал Илия Груев-младши влезе като резерва за домакините на мястото на Кристиян Грос в 67-ата минута, но не успя да помогне на своя отбор да избегне поражението.

Единственото попадение в мача вкара Ермедин Демирович в 63-ата минута след асистенция на Мергим Бериша, а гол на Никлас Фюлкруг през първата част не беше признат след намесата на ВАР заради засада. В добавеното време Марвин Дюкш пропусна дузпа за домакините, отсъдена за игра с ръка на Гувелоу.

Така Аугсбург събра 6 точки и заема 11-о място във временното класиране, докато Вердер е с две точки повече на 9-о място.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!