След две поредни загуби Вердер излъга у дома Херта с 1:0 в мач от 12-ия кръг на германската Бундеслига и се върна към успехите. Българският национал Илия Груев започна титуляр за домакините и остана на терена до 83-ата минута, когато бе заменен от Йенс Стаге.

В 26-ата минута Никлас Фюлкруг даде добър пас на Марвин Дукш, който се освободи от защитник на Херта, но ударът му попадна в напречната греда. Пет минути след това Груев с прецизен пас разсече защитата на Херта и подаде към Фюлкруг, който обаче бе спрян от стража на гостите.

В началото на втората част Херта можеше да поведе в резултата, но ударът на Суат Сердар мина на сантиметри покрай вратата.

В 85-ата минута Никлас Фюлкруг вкара красив гол с глава след центриране на Антони Юнг и донесе победата на домакините.

След успеха си тимът от Бремен е шести във временното класиране с 18 точки. Херта заема 13-а позиция с 11 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!