Предпоследният Инголщад обърна у дома опашкаря Дармщад с 3:2 в среща от 28-ия кръг на германската Бундеслига и направи поредна крачка към оцеляването си в елита.

Паскал Грос (19) изведе домакините напред в резултата, а „лилиите” на свой ред направиха пълен обрат до почивката с попадения на Марио Вранчич (33, 39-дузпа).

През втората част Инголщад стигна до трите точки след голове на израелеца Алмог Коен (68) и Маркус Зутнер (72).

Двата тима завършиха с намалени състави, след като в 87-ата минута бяха изгонени с червени картони Брежери от домакините и хърватина Антонио Чолак от гостите.

След успеха си Инголщад остава предпоследен с 28 точки, но вече е само на точка от спасителната 15-а позиция, на която в момента е Майнц. Дармщад е на дъното със своите 15 точки.