Фрайбург постави клубен рекорд, след като разби Кьолн у дома с 5:0 в среща от 15-ия кръг и записа пета поредна победа в германската Бундеслига. Ермедин Демирович (18) стана автор на първия гол, а Никлас Хьофлер (39) удвои аванса на брайзгауци. След почивката Роланд Салай (59), Филип Линхарт (69) и Лукас Хьолер (79) оформиха гръмката и историческа победа за домакините, които са осми с 23 точки. "Козлите" са 15-и с 11.

Шалке 04 също записа убедителен домакински успех, след като срази Хофенхайм с 4:0 и се отлепи от дъното. Американецът Матю Хоуп (42, 57, 63) реализира хеттрик, а мароканецът Амин Харит (79) оформи крайния резултат и "миньорите" вече са предпоследни със 7 точки. Хофенхайм е 14-и с 15 точки.

Байер (Леверкузен) се подхлъзна у дома и завърши 1:1 с Вердер, пропускайки шанс да доближи лидера Байерн. Йомер Топрак (52) изведе гостите напред в резултата, а Патрик Шик (70) изравни и донесе точката на "аспирините", които са трети с 29 точки. Тимът от Бремен е 13-и с 15 точки.

В други срещи от кръга Унион (Берлин) завърши 2:2 с гостуващия Волфсбург и излезе четвърти с 25 точки преди мача на Борусия (Дортмунд) срещу РБ Лайпциг, а Майнц 05 падна у дома от Айнтрахт (Франкфурт) с 0:2 и се озова на последната позиция със своите 6 точки.