Абсолютният дебютант в германския елит Унион (Берлин) спечели историческа първа точка, след като завърши 1:1 при визитата си на Аугсбург в среща от втория кръг на Бундеслигата. През първата част нямаше попадения, а след почивката Рубен Варгас (59) откри за домакините и Себастиан Андерсон (80) с историческия първи гол за тима от столицата в първото ниво на немския футбол. Гостите завършиха мача с човек по-малко след червения картон в 83-аа минута на Шотербек. След този мач и двата тима имат по точка в актива си.

Байер (Леверкузен) победи с 3:1 при визитата си на регионалния съперник Фортуна (Дюселдорф) и продължава с пълен актив след два кръга. Асистент в треньорския щаб на тима от Бремен е българинът Илия Груев. Люис Бейкър си вкара автогол още в 6-ата минута, а Арангис (33) и Белараби (39) вкараха още два гола за „аспирините“ още преди почивката. След нея Моралес (82) реализира почетното попадение за домакините.

Фрайбург също продължава без грешка, след като направи обрат за 3:1 при визитата на новака Падерборн. Домакините поведоха с гол на Мамба (3), но гостите стигнаха до обрата и трите точки с попадения на Валдмид (21-дузпа), Петерсен (40) и Чанг-Хоон (90). Така Падерборн продължава да чака първите си точки за сезона.

Борусия (Мьонхенгладбах) записа първи успех за сезона след обрат и 3:1 при гостуването си на Майнц 05. Куайсон (18) даде аванс на „червените“, но Лайнер (31), Плеа (77) и Емболо (79) донесоха победата за „жребчетата“, които имат вече 4 точки. Майнц 05 остава без точков актив след два кръга.

Хофенхайм пък надви Вердер с 3:2 в страхотно голово шоу у му нанесе втора загуба за сезона, записвайки първи три точки в актива си. Фюлкруг (42) изведе гостите от Бремен напред в резултата, но Бичакчич (54) и Бебоу (59) направиха пълен обрат след почивката. Юя Осако (81) изравни, но в самия край Кадержабек (87) донесе трите точки за домакините.