Вицешампионът Борусия (Дортмунд) се издъни, а Байер (Леверкузен) регистрира шокираща домакинска загуба в срещи от осмия кръг на германската Бундеслига.

Борусия (Дортмунд) навакса три гола пасив и стигна само до 3:3 при визитата си на Инголщад. Домакините взеха комфортен аванс след попадения на Алмог Коен (6) след пас на Зутнер и Дарио Лецкано (24, 59) след асистенции на Зутнер и Хадергьонай. Веднага след втория гол на Лецкано голмайсторът на вестфалци Пиер-Емерик Обамеянг (59) намали на 3:1 след пас на Осман Дембеле. Адриан Рамос (69) пък върна надеждите на гостите поне за равенство след пас на Кристиан Пулишич. В 85-ата минута фрапантен пропуск сам срещу вратаря направи Марио Гьотце, а финалният щум на Дортмунд даде резултат в добавеното време, когато Кристиан Пулишич (90+1) изравни и оформи крайното 3:3. След равенството Инголщад остава предпоследен с 2 точки. Дортмунд е на шеста позиция с 14 точки.

В същото време Байер (Леверкузен) загуби катастрофално у дома от Хофенхайм с класическото 0:3. Карем Демирбай (15) даде преднина на гостите след пас на Сандро Вагнер (49), който сам удвои преднината им малко след почивката след асистенция на Андрей Крамарич. Стефан Цубер (60) пък подпечата успеха на Хофенхайм, който излезе трети с 16 точки. „Аспирините” са 11-и с 10 точки.